בשנים האחרונות מתחוללים שינויים מהירים מאוד בתחומי שירותי הביטוח, ניהול הנכסים והפיננסיים המסורתיים. השילוב שבין שיפורים טכנולוגיים ומודלים עסקיים חדשים מציב בפני הענפים אתגרים משמעותיים בדרך לשמירה על תחרותיות, ומצד שני מעניקים הזדמנויות חדשות ליצירה של צמיחה וערך. בתעשיית הפינטק עושים שימוש בכלים אנליטיים מגוונים, בטכנולוגיות ואלגוריתמים על מנת לאסוף ולבדוק נתונים בכמויות נרחבות, במטרה להעניק יתרונות תחרותיים בענפי השירותים הפיננסיים. היישומים של פינטק כוללים בין היתר פלטפורמות דיגיטליות, פתרונות מסחר, כריית נתונים, אחסון ענן, cryptocurrency ו- blockchain.

איך ניתן לאתר הזדמנויות עסקיות טובות להשקעה בשווקים אלו? זהו הנושא שהציגה קרן ההשקעות פינטק העוסקת בהשקעה בחברות סטרטאפ בתחילת דרכן ובחברות גדולות. מדובר בקרן שהוקמה לאור התפיסה כי כמות נרחבת של נתונים עם התפתחות טכנולוגית יכולים ליצור עבור המודלים המסורתיים הזדמנויות חדשות. גישה זו הוצגה בכנס משקיעים של FinTLV שנערך בסוף ינואר, ובו ניתנה סקירה כללית של שוק ה-  Fintech  בישראל, וכן של הזדמנויות השקעה ומגמות מרכזיות של השירותים הפיננסיים. יש לציין כי ישראל נחשבת לשחקנית מובילה בענף.

באירוע נכח מייקל ב. אורן, שגריר ישראל בארה"ב עד 2013 שגם נשא את הנאום המרכזי בערב הפותח, וכן מארק ב. סגל, המייסד של קידרון יועצים עסקיים ובעל ניסיון במועצות של חברות טכנולוגיות. בנוסף, באירוע המשקיעים נכח מר עמנואל ארביב, שהינו מנהל ההשקעות בקרן ההשקעות פינטק, ויושב ראש ביצועי בקבוצת Integrated Asset Management Plc‏. קרן ההשקעות פינטק היא קרן משנה שלSICAV SIFAV השקעות משולבות, המשקיעה ב- 15 עד 20 חברות מכל העולם, הגם שמרבית השקעותיה יהיו בזיקה אחת לפחות עם ישראל. יש לציין כי גם FinTLV מתעתדת להשקיע במיזמים וחברות המספקים טכנולוגיות ייחודיות לפי דרישות התעשייה האמיתיות, אשר מייצרות שירותים פוטנציאליים חדשים עבורה. זיהוי ההזדמנויות על ידיה ייעשה באמצעות ניהול שותפויות וכן רשת של אנשי קשר.

ניתן להעריך שעקב יצירתה של קרן ההשקעות פינטק ועקב פעילותה, יצוצו הזדמנויות עסקיות רבות בזכות FINTLV המחברת בין ליבת מערך האקונומיה בישראל עם גורמים מובילים בתעשייה, תוך סגירה של הפערים בין ביקוש להיצע עבור טכנולוגיה חדשנית. הלכה למעשה, FinTLV Innovation Zone יוצר סביבת עבודה המעניקה לכל אורך הדרך ליווי מטעם יועצים מנוסים לחברות הפינטק העובדות במקום. הסביבה מורכבת מגורמים גדולים ומוכרים בעולם, ביניהם Trade Bank, Swiss Re, Munich Re, BNP Paribas, AIG AMSTERDAM, Allianz ועוד. מדובר בפרויקט משותף עם SOSA שהינו מרכז קרנות הון סיכון מוביל בישראל, לתמיכה בסטרטאפים, עסקים חדשים ועוד.

לקריאת הכתבה שפורסמה במגזין FORBES

 

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment