הנשיא הנבחר של ארצות הברית דונלד טראמפ אוהב לעסוק בנושאים הקרובים ללבו ולהתעלם מנושאים אחרים שפחות נוחים עבורו, וכך גם אנשיו נוהגים לעשות, לכן, התקשורת האמריקאית נוטה לבקר אותו רבות, ולנהל עמו יחסים מורכבים שטרם נראו כמותם בארצות הברית. בעוד הנשיא טראמפ המשתתף במסיבות עיתונאים מתעלם משאלות של עיתונאים וכתבים או משנה נושאים בהתאם לנוחיות שלו, התקשורת לא מרפה ממנו ולפחות עד כה אינה מאפשרת לו לעשות זאת בקלות.

טראמפ מנצל את חשבון הטוויטר שלו באופן יומיומי ומרבה לצייץ כנגד גופי התקשורת, לעתים הוא פוצח במתקפה ישירה על גופי תקשורת שלא אוהדים אותו וכנגד עיתונאים מסוימים וכנגד מנחי תוכניות טלוויזיה הידועים בדעות שלהם נגדו. יתרה מכך, טראמפ מנצל את חשבון הטוויטר בו מנויים כ-30 מיליון עוקבים, כדי להשתלח באופן בוטה נגד גופי תקשורת בארצות הברית, הוא מרבה לציין בציוצים שלו בטוויטר, במסיבות עיתונאים ובכל במה אפשרית מה הוא חושב על כלי התקשורת ומדוע הוא מכנה את החדשות העדכניות כיום כפייק ניוז, כלומר חדשות מזויפות ושקריות.

סיקור תקשורתי חסר תקדים מתחילת הקמפיין

כאשר דונלד טראמפ הכריז על כוונתו לרוץ לנשיאות ארצות הברית היו רבים באמריקה ובכל העולם שהרימו גבה וחשבו כי מדובר בעוד הלצה שלו. עם זאת, מרגע שהוא הכריז כל כוונתו להתמודד לנשיאות ארה"ב התקשורת החלה לסקר אותו בהרחבה והוא זכה לסיקור חסר תקדים. עוד לפני שהוא נבחר החלה מלחמה בינו לבין גופי תקשורת מסוימים בארצות הברית, ביניהם עיתון הניו יורק טיימס הוותיק ורשת CNN.

לכל אורך הקמפיין ובמיוחד כיום, טראמפ והתקשורת מנהלים יחסים מורכבים, כאשר ההשמצות של הנשיא החדש רק הולכות וגוברות נגד גופי התקשורת באמריקה. טראמפ מנסה לשנות את החדשות לכן הוא יוצר חדשות בעצמו במקום להיות מושפע ממה שקורה סביבו וברחבי העולם. אגב, כדי ליצור חדשות הוא מינה את אנתוני סקרמוצ'י הידוע בסגנונו הבוטה ובשפה הצבעונית והססגונית שלו, מינוי שלא עלה היטב ולאחר שמונה ימים בלבד טראמפ הדיח אותו מתפקידו.

חשוב לזכור טראמפ מתמודד עם פרשיות שונות, בראשן רוסיה גייט, הוא נאבק לאחרונה בהדלפות רבות מהבית הלבן ויש המאשימים אותו בכאוס בבית הלבן, לכן כעת הוא מנסה לעשות סדר בדברים ומן הסתם מעוניין בשקט תעשייתי כדי להימנע מחקירות ומאפשרות גילוי כי יש אמת בפרשה המאיימת עליו, לכן הוא לבטח ישמח להתמודד עם חדשות אחרות ופחות מאיימות עליו, בין היתר המשבר עם צפון קוריאה, משברים במזרח התיכון וכדומה.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment